jak-vydělat-peníze

18 způsobů, jak vydělat peníze

Sníte o dni, kdy se nebudete muset start o peníze na nájem a o druhy na kreditních kartách? Tento den může být stále daleko, nicméně nějak se začít musí. V tomto článku vám přinášíme 18 způsobů, jak vydělat peníze rychle a efektivně, navíc mnoha způsoby. Ať už hledáte způsoby, jak vydělat peníze z domu, nebo chcete jít na brigádu, v tomto článku vám poradíme.

Dostali jste se do úzkých a potřebujete rychle peníze v hotovosti? Pokud mluvíme o menší částce v řádech několika tisíc korun, ne o milionech dolarů, stačí se pustit do jedné z níže představených způsobů a máte vystaráno.

Žádný z níže představených způsobů z vás přes noc neudělá milionáře, nicméně jedná se o poměrně solidní možnosti, jak vydělat online, ale i offline, z pohodlí domova či tím, že půjdete na brigádu. Některé způsoby jsou jednodušší, jiné o něco složitější, všechny dohromady však mají společný fakt, že za ně nemusíte utrácet své vlastní peníze.

V našem výčtu se nacházejí způsoby, které jsou závislé na lokalitě, ale také způsoby, kterým se můžete věnovat bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Nyní je na vás, abyste se jimi inspirovali. Pokud jste se ocitli v úzkých, musíte být odhodlaní a vynalézaví. Nebojte se, pokud skutečně chcete, možné je cokoliv.

Prodejte přebytečné věci

Spousta lidí žije v přebytku a všechno má svou vlastní cenu! Pakliže jste i vy obklopeni věcmi, bez nichž se snadno dokážete obejít tento způsob shánění peněz je pochopitelně tím prvním, nad čím byste se měli při rychlém shánění peněz zamyslet. Samozřejmě, jedná se pouze o jednorázovou akci, peníze získané z prodeje pak ovšem můžete investovat.

V internetových bazarech a facebookových diskuzích můžete prodávat velkou spoustu různorodých věcí, například:

 • Knihy
 • Oblečení
 • CD/DVD
 • Starožitnosti
 • Nábytek
 • Elektroniku
 • Jakékoliv další věci, klidně i zbytečnosti a různé bizarnosti, zkrátka vše, co už nepotřebujete…

Prodávejte své výrobky

Jste umělecky zaměření, nebo šikovní na nějakou mechanickou či ruční práci? Ať už malujete obrazy, šijete oblečení pro děti, vyrábíte svíčky nebo mýdla, pletete svetry nebo třeba montujete nábytek, máte vyhráno. Všechny tyhle výrobky můžete snadno prodat přes internet, ať už se jedná o facebookové stránky, specializované „hand-made“ servery jako je Fler nebo přímo o internetové bazary typu Bazoš.

Staňte se řidičem Uberu

Pakliže vlastníte řidičský průkaz a máte k dispozici automobil, dalším způsobem, jak si vydělat peníze rychle a efektivně je Uber. Uber je služba podobná klasické taxikářské společnosti. Do této služby se stačí přihlásit a potom už je zcela na vás, kdy se rozhodnete, že budete rozvážet lidi. Pracovat můžete kdykoliv si jen usmyslíte, ve všední den stejně jako o víkendu, přes den stejně jako v noci.

Staňte se kurýrem Dámejídlo nebo Boltu

Máte kolo, motorku nebo auto? A co mobilní telefon? To je vše, co potřebujete, abyste si vydělali peníze rozvážkou jídla u společností jako je Dámejídlo nebo Bolt. Tyto společnosti přijímají nové kurýry každou minutu každého dne, přidat se je přitom velice snadné. Navštivte jejich stránky a v horní liště klikněte na políčko „Státe se kurýrem“. Nyní je pouze na vás, kolik peněz si vyděláte – čím více času obětujete a čím šikovnější budete, tím rychleji se dopracujete vámi požadované výplatě. A nezapomínejte na hezký úsměv. V této práci si můžete vydělat hromadu peněz navíc na dýškách od zákazníků.

Zúčastněte se průzkumu trhu

Na vysoké škole jsme se účastnili hromady průzkumů trhu. Jedná se o krátké, cca hodinu až dvě dlouhé schůzky ve skupině, v rámci kterých probíráte určitý výrobek nebo skupinu výrobků. Peníze z těchto průzkumů se vyplácí na ruku. Problém je pouze v tom, že těchto diskuzí se můžete zúčastnit obvykle jenom několika do roku.

Prodávejte své fotografie

Rádi fotíte a máte k dispozici nějaké ucházející fotografie? Umístěte je do fotobanky a nabídněte je k prodeji. Pakliže trefíte téma fotografie či její náladu, můžete si vydělat hromadu peněz během krátké doby. A co je ještě lepší, peníze si můžete vydělávat už nadosmrti. Některé fotografie se stanou evergreeny, které jsou žádoucí po dlouhé roky.

Vyplňujte ankety

Toto je velmi známý způsob, jak vydělat peníze na internetu. K dispozici je velká spousta služeb, která vám umožňuje vyplňovat ankety za peníze skrze počítač i skrze mobilní aplikaci. Za vyplnění ankety dostanete 5 až 100 Kč v závislosti na délce, náročnosti a typu ankety, problém je pouze v tom, že počet anket je obvykle omezený.

Mezi věrohodné poskytovatele anket a dotazníků patří Česká národní panel, iVýzkumy nebo clickworker.

Napište článek

Šly vám ve škole slohové práce? Zažili jste něco, co je pro ostatní lidi přínosné, případně se vyznáte v nějakém oboru? Sepište článek a prodejte ho na internetu, případě se poohlídněte po inzerátech na psaní článků na vámi obsažené téma.

Založte si svůj blog nebo webovou stránku

Máte-li větší objem článků, nebo věnujete-li se nějakému tématu opravdu do detailu, měli byste místo napsání jednoho článku zvážit spíše možnost založit si na toto téma svůj blog / internetovou stránku. Pakliže do blogu budete psát zajímavé stránky, naučí se na ně chodit čtenáři a vy je budete moci zpeněžit umístěním vhodné reklamy. To přitom znamená pravidelný měsíční výdělek. Na druhou stranu nemůžete počítat s tím, že na svém blogu vydělali hned první měsíc jeho fungování.

Vyberte bonusy sázkových kanceláří

Jestliže je vám více než 18 let, můžete peníze na ruku získat z pohodlí domova, jenom díky tomu, že se zaregistrujete do vybrané sázkové kanceláře (či sázkových kanceláří). Funguje to velmi jednoduše. Aby sázkové kanceláře přiměli lidi k registraci, nabízejí jim různé peněžité zvýhodnění. Pro zisk některých z nich přitom ani nepotřebujete peníze vložit. Stačí pouze dokončit registraci. Získané bonusové peníze pak stačí jednou vsadit do hry a to, co získáte, je vaše. Jakým způsobem sázet, abyste bonusové peníze s jistotou vybrali, zjistíte v tomto článku.

Natáčejte videa na Youtube

Pakliže máte nějaké speciální schopnosti, dovednosti či vzdělání, můžete natočit informační či vzdělávací videa a umístit je na Youtube. Nakonec přidejte reklamu. Pakliže videa osloví dostatečný počet lidí, máte vyděláno. I v tomto případě ovšem platí, že se jedná spíše o dlouhodobý způsob výdělku. Vydělat na jednom videu, během několika málo dní, se podařilo jenom pár vybraným uživatelům.

Způsobů, jak vydělat na Youtube, je mnoho. V současné chvíli jsou nejpopulárnější tato témata:

 • Videohry
 • Podcasty
 • Sport
 • Filmy
 • Návody

Pronajměte volné prostory

Máte volný pokoj ve svém domě nebo bytě, případně garáž, sklep nebo parkovací místo? Pronajměte všechny své volné prostory a uvidíte, že peníze se k vám jenom pohrnou. Tak například, pronájem pokoje ve velkém městě v ČR může vyjít na 5 až 8 tisíc Kč, pronájem parkovacího místa potom na 2 až 4 tisíce Kč atd.

Volné prostory ve svém domě nebo bytě můžete prodávat také pouze sezónně, stačí k tomu použít službu jako je Airbnb.

Pronajměte svůj automobil

Vlastníte automobil a máte ve svém harmonogramu čas, kdy ho můžete postrádat? Pronajměte ho a nechte ho vydělávat za vás! Za pronájem automobilu přes služby jako je HoppyGo můžete vydělat 500 až 10 000 Kč denně, samozřejmě v závislosti na svém automobilu.

Hlídejte děti

Máte rádi děti a míváte čas během dne nebo třeba i po večerech? Tak se ve svém sousedství poohlédněte po zaneprázdněných párech, které mají děti, a nabídněte jim možnost, že jim jejich ratolesti pohlídáte. Uvidíte, že budou nadšení a rádi vám za to zaplatí!

Hlídejte / venčete psy

Hledáte způsob, jak vydělat peníze ve 13 letech? Potom určitě zvažte brigádu, v jejímž rámci budete hlídat a venčit psy. Pakliže patříte mezi milovníky zvířat, venčení psů vám udělá radost a ještě za to dostanete zaplaceno. Ale pozor, hlídat psy je obrovská zodpovědnost!

Pište za ostatní domácí úkoly / referáty / seminární práce

Pakliže máte vybraný sloh, můžete vedle psaní článků a zakládání blogů zpeněžit své schopnosti také psaním domácích úkolů, referátů či seminárních prací za své spolužáky. Toto je dobrý způsob, jak si vydělat peníze v 10 letech, jak si vydělat peníze v 11 letech, jak si vydělat peníze ve 12 letech, jak si vydělat peníze ve 13 letech, jak si vydělat peníze ve 14 letech i jak si vydělat peníze v 15 letech a více.

Choďte, hrajte a věnujte se dalším aktivitám

Věděli jste, že existují aplikace, která vás odmění za běžné činnosti jako je hraní videoher, a nebo chození? Že ne? Tak to rychle změňte! Vyzkoušejte aplikace jako je Sweatcoin, Cointiply nebo Bitcoin Blast.

Staňte se internetovým influencerem

Rádi přidáváte fotografie na své sociální sítě a sdílíte své názory s ostatními lidmi? Vystavte si na tom svůj nový způsob podnikání! Internetový influencer vydělává podobně, jako byste provozovali svůj vlastní blog, tzn. skrze reklamy. Nejprve však musíte oslovit dostatečný počet lidí.

Nabídněte společnostem reklamní plochu na svém automobilu

Postup je snadný – nabídnete společnostem polep svého vozu za určitou cenu. Za polep automobilu můžete získat klidně i několik tisíc korun měsíčně. Jedinou podmínkou je, že potřebujete poměrně nové a reprezentativní auto. O polep na starších autech není zájem.

Nabídněte posekání trávníku nebo další zahradnické práce

Existuje spousta možností, sekáním trávníku počínaje, vytrháváním plevele a stříháním živých plotů konče. Pokud oslovíte dostatečný počet sousedů, určitě najdete pár zájemců, kterým by pomoc na zahradě za přiměřenou cenu dávala smysl.

Darujte krev

Za jeden odběr krve se vyplácí 500 až 1000 Kč (v soukromých centrech klidně i více) v závislosti na typu vaší krve. Taktéž můžete darovat krevní plasmu. Darování krve a krevní plasmy pomáhá lidem, takže si vyděláte a ještě uděláte dobrý skutek.

Účastněte se lékařských studií

Pokud vám nevadí trochu riskovat, můžete se stát účastníkem lékařských studií a výzkumů léků. Farmaceutické společnosti účastníkům studií vyplácejí poměrně vysoké částky. V tomto případě však musíte počítat s vedlejšími účinky. Pokud se s tím dokážete smířit, můžete rychle vydělat peníze bez větší námahy.

Myjte auta na zakázku

Lidé si vždycky rádi nechají umýt auto. Oslovte své známé, nebo vyrobte letáky a vhoďte je sousedům do schránek. Pokud to myslíte vážně, vytvořte si jednoduché webové stránky nebo rozdávejte vizitky. Tímto způsobem se dají rychle vydělat peníze bez velkých závazků.

Zastavte své cennosti

Pokud jste s penězi skutečně v koncích, ale víte, že vám brzy přijdou peníze, zvažte zastavit své cennosti. Samozřejmě, abyste tyto věci získali zpět, půjčku budete muset splatit i s úroky. Pokud ji nesplatíte včas, o své věci přijdete. Pokud se jedná o věc, která má pro vás velkou citovou hodnotu, nedělejte to. Ale pokud je to něco postradatelného, určitě to v tíživé finanční situaci můžete zvážit jako jedno z možných řešení.

Staňte se osobním trenérem

Pokud rozumíte sportu, můžete se stát osobním trenérem. Lidé za osobní trenéry platí slušné peníze, už jen proto, aby je někdo držel na cestě k dosažení jejich cíle. Můžete jim pomoci a zároveň si přijít na pěkný přivýdělek.

Další možnosti jak vydělat peníze

Výše jsme vám představili 18 způsobů, jak můžete vydělat peníze rychle a bez nutnosti jakéhokoliv vkladu peněz. Způsobů, jak vydělat peníze rychle a efektivně, je samozřejmě mnohem, mnohem více, jenom je třeba být kreativní.

Pakliže hledáte možnosti, jak vydělat peníze, měli byste zvážit také způsoby, kterak ušetřit. Faktem totiž zůstává, že peníze, které ušetříte, jsou, jako byste je vydělali. Proto vám doporučujeme i naše další články jako například jak nakupovat s cashbacky a kupóny a kódy, případně sérii článků jak ušetřit:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *