slevove-kupony-uvodni

Slevové kupóny | kde a jak ušetřit s kupóny a kódy?

Slevy a různé slevové akce jsou lidmi často opomíjeny, přitom se díky nim dá ušetřit neskutečné množství peněz. Staré české přísloví přitom tvrdí, že „to, co ušetříte, je jako byste to vydělali“. Využijete-li slevový kupón v tu pravou chvíli, zbydou vám peníze na pokrytí dalších nezbytných výdajů za vodu, jídlo, elektřinu či bydlení, případně si tyto peníze budete moci odložit stranou na dovolenou, zábavu nebo spoření. Ať tak nebo tak, slevové kupóny se vám vyplatí, takže byste je měli využívat (ideálně) při každém nezbytném nákupu.

V tomto článku vám poradíme, kde získat slevové kupony, pro jaké obchody jsou slevové kupony nejčastěji nabízeny a jak uplatnit slevové kupony.

Kde získat slevové kupóny?

Dříve se slevové kupóny získávaly pouze za předcházející útratu, nebo je obchod jednou za čas poskytoval svým věrným zákazníkům. V posledních letech se ovšem situace okolo slevových kupónů dramaticky změnila. Slevové kupóny jsou v současné chvíli poskytovány většinou obchodů a obchodních řetězců a to na denní bázi. Dokonce existují specializované stránky, které evidují všechny aktuálně nabízené slevy, které potom přehledně zobrazí každému zájemci. Některé z těchto stránek nabízejí dokonce i svojí mobilní aplikaci. Níže přinášíme odkaz na tři nejspolehlivější poskytovatelé slevových kupónů na českém internetu.

Vašekupóny.cz (odkaz)

Vašekupóny.cz je jednou z nejznámějších a nejspolehlivějších stránek nabízejících slevové kupony. Slevové kupony na Vašekupóny.cz jsou přehledně rozděleny do kategorií jako je móda, sport nebo potraviny. Po volbě dané kategorie vám potom vyjedou všechny obchody, které slevu aktuálně nabízejí, a to včetně popisu slevy.

Velkou výhodou je, že slevové kódy na těchto stránkách jsou povětšinou aktuální, což se u některých konkurenčních stránek nedá tvrdit.

Vedle slevových kupónů na těchto stránkách najdete také informace o výprodejích a nakonec také akční letáky. Na této stránce tak máte v podstatě všechny možnosti slev pěkně pohromadě.

Kuponer.cz (odkaz)

Kuponer.cz je zjednodušená obdoba předchozích stránek, na které můžete velmi rychle a přesně filtrovat nabídku slev a slevových kupónů (podle kategorie slevy, eshopů nebo přímo podle hledaného slova). I na těchto stránkách je nabízena hromada slev, jen málokdy se vám přitom stane, že by některá z nich nebyla aktuální.

Picodi.com (odkaz)

Obecně platí, že pokud slevový kód neseženete na Picodi.com, potom ho neseženete vůbec. Tento slevový portál nabízí slevy z velkých eshopů (jako například Alza slevový kód, Mall slevový kód, Zalando slevový kupón, Dedoles slevový kód atd.), kromě toho však přináší slevy i z menších a zapadlejších krámků (Sinsay slevový kód, Pilulka slevový kód nebo Megaknihy slevový kód). A někdy se jedná o slevy zcela jedinečné.

Picodi.cz navíc nezapomíná ani na propagaci externích slev. To znamená, že vás navede i na další místa či na další způsoby, kde se ke slevě můžete propracovat (tak například mobilní aplikace daných obchodů atd.). Picodi.com je tedy kompletní a ve velmi příjemném uživatelském prostředí, za vaši pozornost tedy také stojí.

Hamty.cz (odkaz)

Mladý a velice ambiciózní slevový projekt, na kterém najdete všechny druhy slev. Vedle slevových kupónů, kterých zde není moc, ale zase jsou opravdu zajímavé (jak účelem použití, tak i výškou slev) a vždy aktualizované, na Hamty.cz najdete také poslední dobou velmi oblíbený cashback, tedy možnost nechat si vrátit část peněz za vaši celkovou útratu v obchodech. Hamty.cz mají také mobilní aplikaci a obecně se o nich tvrdí, že mají pro cashback a další slevy ty nejlepší podmínky. Ani na tuto stránku proto při hledání slev určitě nezapomínejte.

Jak uplatnit slevové kupóny?

Slevové kupóny se samozřejmě uplatňují ve vybraném obchodě a to během procesu objednávky. Pro slevové kódy je většinou vyhrazeno samostatné políčko a to buď při shrnutí objednávky a výpočtu ceny nebo při vkládání platebních údajů. Do tohoto políčka, které bývá označeno/nadepsáno jako „místo pro váš slevový kód“ nebo „vložte slevový kód“, vložíte daný slevový kód.

Tip: Pro rychlé vložení kódu doporučujeme klávesové zkratky „Ctrl + C“ a „Ctrl + V“, díky nimž můžete zkopírovat myší označený text (tedy kód), který následně můžete zkratkou překopírovat do daného pole.

Jakmile vložíte slevový kód, mělo by dojít k přepočítání ceny buď automaticky, nebo o to můžete požádat ručně kliknutím na políčko „přepočítat cenu“. Po přepočítání ceny zboží v objednávce můžete pokračovat běžným způsobem.

Jaké slevové kupóny jsou v současné chvíli nabízeny?

Jestliže ve světě slevových kupónů nejste moc zběhlí, možná se při jeho poznávání budete divit. Slevové kupóny a kódy nabízí drtivá většina online obchodů. K dispozici je například Alza kupón, Slevový kód Tchibo, Vivantis slevový kód, Bibloo slevový kód, slevový kód TS Bohemia, CZC kupon, Baumax slevový kód, Lidl shop slevový kupón, slevový kupón Mironet, Orsay slevový kód, Slevový kupón Ikea a stovky dalších slevových kódů.

Co když nenajdete potřebný slevový kód?

Prošli jste výše zmiňované stránky se slevovými kódy a nenašli jste, co jste hledali? Existuje ještě jedna zajímavá možnost, kterou je tato Facebooková diskuze. V této diskuzi lidé sdílejí slevové kódy, které dostali, a které si nemohou nebo nechtějí vyzvednout. Kromě toho vám tu také rádi poskytnou slevový kód na vyžádání – stačí se do diskuze připojit a poprosit o konkrétní kupon.

Pokud na nákup vyloženě nečekáte a nenašli jste slevový kupon ani na stránkách, které jsme uvedli výše, ani v námi zmiňované internetové diskuzi, potom vám doporučujeme vyčkat. Nabídka slevových kuponů se neustále obměňuje, takže je možné, že už zítra váš požadovaný kupón někde najdete!

Slevové kupóny – závěr

Slevové kupóny jsou v současné době naprosto běžnou součástí nakupování. Kupóny sice nemusíte uplatňovat, ovšem pokud tak uděláte, na konci roku díky nim můžete mít ušetřenou pěknou sumičku. Slevové kupony byste proto neměli opomíjet. Nic vás to nestojí, pouze tím získáte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *