cashback

Co je to cashback a jak vám pomůže ušetřit peníze?

Cashback je velmi účinný prostředek, který vám celkem přirozeně dokáže ušetřit několik tisíc korun. Co je to cashback, jak vám pomůže ušetřit peníze a kde a jak cashback můžete využít, vám prozradí tento článek.

Co je to cashback?

Cashback má v podstatě tři významy. Může se jednat o vrácení DPH při nakupování v zahraničí. Také se může jednat o výběr peněz při nakupování. A nakonec potom o vrácení peněz z nakupování, které poskytovatelé cashbacků označují také za „vydělávání peněz prostřednictvím nakupování“. V tomto článku se budeme věnovat poslednímu zmiňovanému cashbacku.

Jak funguje cashback?

Cashback funguje poměrně jednoduše. Zaregistrujete se do některého z mnoha poskytovatelů cashbacků a nakoupíte skrze něj zboží, které si vyberete. Jakmile součet vašich nákupů dosáhne určité částky (například 10 tisíc korun), poskytovatel cashbacku vám pošle na účet předem stanovenou částku (například 500 korun).

Výše výplaty záleží na poskytovateli, proto je dobré si společnost pro cashback hledat velmi pozorně – výše výplaty se u jednotlivých poskytovatelů může lišit celkem výrazně.

Jestliže shrneme informace výše, dojdeme k tomu, že cashback je jakýmsi druhem slev, či slevových kuponů.

Není to podvod? Aneb jak si poskytovatelé cashbacků mohou dovolit vrátit vám peníze

Není to podvod. Poskytovatelé cashbacků jsou v podstatě obchodními partnery daných eshopů. Poskytovatelé jsou odměňováni samotnými eshopy za to, že k nim přivedou zákazníky, tedy i vás.

Protože tyto společnosti do eshopů denně přivádějí desítky nebo dokonce i stovky lidí, jejich odměny jsou poměrně vysoké. O své odměny se proto mohou podělit s vámi v podobě vrácení peněz na váš účet.

Služba vrácení peněz z nákupů je tedy jakýmsi druhem symbiózy – vy díky cashbacku dostanete zpět část peněz, poskytovatelé cashbacků potom dostávají odměny za to, že vás danému eshopu „dohodí“.

Nejlepší cashbacky na českém trhu

Jak bylo řečeno, na poli vrácení peněz za nákupy existuje velké množství poskytovatelů. A ty se liší svými podmínkami. Vzhledem k tomu byste měli před nákupem vždycky sledovat podmínky pro vrácení peněz z nákupu u každé společnosti. Pozor! Podmínky jednotlivých společností se mohou v průběhu času měnit. Nyní se ale pojďme podívat na to, jaké služby pro vrácení peněz jsou na českém trhu aktuálně nejvýhodnější.

Získejte.cz

Portál Získejte.cz lze doporučit hlavně vzhledem k výši odměn – za registraci získáte 130 korun, za instalace rozšíření do prohlížeče potom 30 korun a nakonec za doporučení zákazníka 350 korun + 10% z jejich VIP bodů – jedná se tedy o jeden ze štědřejších cashbacků na našem trhu.

Nevýhodou serveru Získejte.cz je menší počet nabízených obchodů, k dnešnímu dni jich bylo něco málo přes 500, a dále absence mobilní aplikace. Trošku nepříjemné je také uživatelské rozhraní webových stránek, mohlo by být trošku přehlednější.

PlnáPeněženka.cz

Služba PlnáPeněženka.cz má v nabídce více než 760 eshopů, což patří k těm nejbohatším nabídkám na českém trhu. Trošku slabší je odměna pro nového zákazníka (60 korun) a odměna za nainstalování doplňku do prohlížeče, který vám hlídá nabízené slevy. Naopak příjemný je věrnostní bonus, který vám při větším počtu nákupů navýší odměnu ze 3,5% na 10%.

Další skvělou vlastností služby PlnáPeněženka.cz je možnost nechat si vyplatit odměnu už od 1 koruny, přičemž peníze vám na účet dorazí maximálně do tří pracovních dní. Škoda jen, že tato služba nemá mobilní aplikaci.

Tipli.cz

Tipli.cz nenabízí žádnou vstupní odměnu, bonusové peníze dostanete pouze za přivedení nového zákazníka. V tomto článku vám ovšem Tipli.cz doporučujeme kvůli velkému počet nabízených eshopů (870 obchodů) a kvůli jeho spolehlivosti. Tipli.cz na českém trhu působí dlouhou dobu a jsou na něj opravdu hodně dobré ohlasy.

Refundo.cz

Refundo.cz má v nabídce 890 obchodů a z tohoto pohledu je neštědřejší cashbackovou službou na našem trhu. Bonus pro nové uživatele však činí pouze 50 korun, za přivedení nového zákazníka potom dostanete zaplaceno 105 korun. Instalace zařízení do prohlížeče vám přinese dalších 10 korun. Peníze si můžete nechat vyplatit od 25 korun. Velkou výhodou Refundo.cz je naopak mobilní aplikace, díky níž můžete službu využívat i jen na mobilu s Androidem a iOS.

Hamty.cz

Hamty.cz je poslední cashbackovou službou z našeho výběru. Jedná se o spíše průměrného poskytovatele cashbacku. V nabídce má 550 obchodů, při registraci dostáváte 50 korun, za přivedení nového zákazníka potom dalších 200 korun. Trošku dojem kazí roční poplatek za cashback, který kazí dojem z jinak solidních odměn. Peníze získané na Hamty.cz můžete vybrat už od 1 koruny.

Cashback – závěrečné shrnutí

Cashback je jistá forma slevových kuponů, která vám vrací peníze zpět až po nákupu a to podle toho, za kolik celkem nakoupíte. Většina cashbackových služeb navíc nabízí peníze zdarma novým zákazníkům a proto pro všechno se vyplatí některou z nich vyzkoušet.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *