nejlepší-brigády-z-domova

Nejlepší brigády z domova | vydělávej v klidu a pohodlí!

Brigády z domova vám mohou ušetřit spoustu času, jelikož nemusíte řešit žádné docházení na nějaké místo. Tuto formu brigády většinou vyhledávají studenti nebo maminky na mateřské dovolené. V této době, kdy se ceny rapidně zvedají je fajn mít další příjem a při nejlepším nějaký z pohodlí domova. Brigád z domova je velké množství, už je jen na vás v čem se najdete, co vám půjde a hlavně co vás bude bavit.

Jaké jsou výhody práce z domova?

 • Nemusíte nikam dojíždět a můžete v klidu pracovat z domova
 • Pokud nechcete být doma, můžete pracovat i z kavárny či parku
 • S tím souvisí i výhoda, že můžete klidně i na své dovolené pracovat
 • Když pracujete z domova, máte čas i na domácí práce a věnovat se rodině
 • Toto závisí na druhu práce, ale většina to jde u každé: Můžete si kdykoliv udělat pauzu, najíst se, dojít si na záchod a cokoliv co zrovna budete potřebovat
 • Můžete klidně pracovat i v pyžamu

Jaké jsou nevýhody práce z domova?

 • Pokud jste kolektivní typ, bude vám nejspíše chybět společnost
 • Musíte mít nějaké nadání pro danou práci
 • Je vysoká konkurence
 • Hledání správného typu práce z domova je velmi náročné
 • Budete se muset i některé věci přiučit, abyste danou práci získali
 • Ze začátku nemůžete očekávat vysoké zisky, musíte se k nim postupně dopracovat
 • A bez referencí je obtížné najít lépe placenou práci, proto na začátek je nejlepší sehnat si co nejvíce referencí

Druhy nejlepších brigád z domova

Rozdělíme si brigády do dvou kategorií.

 • Online
 • Manuální

Teď si vysvětlíme, co jednotlivé kategorie představují, co je u nich zapotřebí mít nebo umět, jaké brigády se pod ně řadí (vyberu ty nejlepší z nich, samozřejmě je nekonečně mnoho možností). Poté si probereme jednotlivé brigády, abyste měli přehled, co zahrnují, jaký výdělek z nich můžete mít a tak dále.

Nejlepší brigády z domova manuální

Tento druh práce je přesně pro vás, pokud jste manuálně zruční, baví vás různé vyrábění. Potřebujete mít také hodně času a trpělivosti. Pokud jste maminka na mateřské, může to být skvělé odreagování, když bude dítě spát, ale možná budete mít nedostatek času a trpělivosti na vyrábění. Musíte vše pečlivě zvážit. Máte možnost pracovat pod nějakou firmou nebo sami za sebe.

Nejlepší manuální brigády z domova – seznam

Pod firmou

 • Kompletace propisek
 • Kompletace letáků
 • Dekorace do domácnosti
 • Vánoční, velikonoční, valentýnské ozdoby či dárky

Sami za sebe

 • Výroba dekorací do domácnosti
 • Šití oblečení
 • Výroba věnců na dveře
 • Pečení dortů, koláčku, cukroví
 • Výroba přáníček
 • Čistění bot – strašně moc lidí chce mít své boty čisté, aby nešla vidět známka opotřebení. Někteří si rádi připlatí za kvalitní péči o jejich boty.

V podstatě můžete vyrábět úplně cokoliv, co vás napadne a co vám půjde. Musíte však vědět, že je o to velký zájem, abyste měli nějaký odbyt. Musíte také zkouknu konkurenci. Pokud u vás ve městě je celkem 8 žen, které vytváří věnce, zaměřte se na něco jiného. Tento druh práce je velmi náročný, zabere vám to spoustu času, jak samotné vytváření, tak vytváření klientely a nějakého jména. Toto je spíše fajn přivýdělek na jednotlivé období, kdy vytvoříte jen pár kousků, u kterých máte zaručený odbyt.

Pojďme si probrat detailně nejlepší brigády z domova online:

Programátor

Práce programátora je velmi složitá a náročná. Pokud s programováním nemáte žádnou zkušenost, zabere vám hodně času a úsilí se naučit, alespoň základy.  Pokud se však vyznáte v kódování a již nějaké zkušenosti máte, určitě toho využijte.

Můžete jako programátor pracovat sami na sebe pomocí živnosti a tím pádem si i shánět klienty. K čemuž je dobré mít už předtím ve světě obchodování nějaké dobré jméno.

Nebo můžete začít pracovat pod nějakou programátorskou firmou či pod nějakým soukromníkem. Postupem času si uděláte dobré jméno a můžete pracovat jen sami za sebe.

Programátor si zhruba měsíčně vydělá hrubého od 38 000 Kč až do 92 000 Kč. Samozřejmě je možné, že ze začátku bude částka nižší a také je možné, že při kvalitě bude částka vyšší než 92 000 Kč.

Psaní článků

Pokud máte cit pro psaní, je tato práce přesně pro vás. Pokud se zabýváte třeba zahradničením, pečením nebo čímkoliv jiným, zkuste si na internetu najít weby, který o vašem tématu píši. Poté si připravte pár článků na dané téma a zkuste na web napsat, zda nemají zájem a o vaší práci a přiložte vámi napsané články. U této práce je fajn mít vždy ukázku nějakého textu, abyste rovnou mohli ukázat svojí práci.

Průměrná měsíční mzda činí okolo 33 000 Kč. Avšak první se musíte nějak prosadit, a hlavně ne všichni vlastníci webu si můžou dovolit takovou částku vám zaplatit. Samozřejmě záleží také na obtížnosti a délce textu, který píšete.

Virtuální asistent

Náplní této práce může být vyřizování emailů, telefonátů, sestavování rozvrhů, plánování schůzek. V podstatě pomalu vše jako normální asistent, jen z pohodlí domova. Můžete mít také za úkol správu sociálních sítí, vytváření reklamy na sociální sítě Některé společnosti mohou požadovat i správu jejich webu. U této brigády je určitě výhodou umět více cizích jazyků, máte poté více možností.

Toto může být práce čiště z domova, ale také může nějaké firma požadovat občasné setkání. Vše záleží na majitelích firmy.

Průměrná mzda se pohybuje okolo 30 000 Kč, avšak stále myslete na to, že bez zkušeností je výše platu nižší.

Operátor

Mnohé společnosti mají svojí zákaznickou linku pro řešení problémů či pro nějaké dotazy. Některé společnosti mají i nonstop zákaznickou linku a přesně tyto společnosti potřebují operátory i z domova. Pokud máte tedy trpělivost, rádi pomáháte lidem a nebojíte se s lidmi mluvit. Je tato práce dělaná přímo pro vás. Pro tuto brigádu je zapotřebí pouze mobilní telefon.

Průměrná mzda se pohybuje okolo 26 000 Kč. Jako brigádník můžete mít plat menší.

Učitel

Pokud vynikáte v cizích jazycích, v matematice, v češtině nebo v nějakém jiném předmětu, můžete zkusit brigádu jako učitel online. Hodně lidí preferuje učení se z pohodlí svého domova, své studenty byste tedy mohli učit prostřednictvím Skype či jiné sociální sítě.

Průměrná měsíční mzda učitelů, kteří učí ve škole se pohybuje okolo 40 000 Kč. U učitele z domu, by byla částka, avšak nižší, ale pokud vynikáte v nějakém důležitém předmětu myslím, že by se mzda mohla pohybovat okolo 20 000 Kč až 30 000 Kč.

Správce webu

Správce webu se stará o správný vzhled a chod webu. Jeho úkolem může být vkládání nových článků na web, odpovídání na komentáře, potvrzování registrací nových přihlášených uživatelů a další. Také může mít na starosti propagaci webu, úpravu webu nebo statistiku návštěvnosti webu.

Měsíční mzda se pohybuje okolo 30 000 Kč. Samozřejmě závisí na zkušenostech a vašem zaměstnavateli.

Přeprodej vstupenek

Tato brigáda není stálá a musíte mít základní kapitál, abyste jí mohli uskutečnit. Spočívá v tom, že nakoupíte vstupenky a poté je za dražší částku prodáváte buď, když už jsou vstupenky vyprodané nebo pár dní před akcí.

U této brigády se nedá určit měsíční mzda, ta se odvíjí od toho, kolik vstupenek koupí, za jakou cenu a za jakou je prodáte. Musíte mít také přehled, zda o danou akci je velký zájem, aby se vám nestalo, že nakoupíte vstupenky, které vám potom zůstanou. Tudíž u této brigády můžete prodělat.

Grafik

Pro tuto brigádu je dobré mít alespoň základy v kreslení, pokud vám kreslení jde a baví vás, může být toto vaše šanci. Je dobré mít nebo si pořídit kreslící tablet, kde si budete načrtávat a postupně i zpracovávat vaše grafické návrhy. Grafik má většinou na starost různé propagační materiály, logo, vizitky, reklamní podklady a další. Je za potřebí mít fantazii a kreativitu, ne vždy vám zaměstnavatel dá přesný obraz toho, co po vás chce vytvořit.

Průměrná měsíční mzda grafika je okolo 35 000 Kč.

Trading

Je zkráceně obchodování se souvislostí pohyblivostí kurzu. Na začátek je určitě potřeba počáteční kapitál a základem je si něco o tom více nastudovat. Musíte nějakou dobu sledovat, jak se kurzy mění a až poté se můžete pokusit odhadnout jejich budoucí vývoj a investovat do nich.

U tohoto zaručeně nejde odhadnout částka, které můžete dosáhnout. Vše závisí pouze na vašem odhadu. U této brigády můžete také prodělat, proto je důležité své činy pořádně zvážit.

Prodej a nákup domén

První si řekneme, co to vlastně doména je. Doména je zkratkou pro doménové jméno, doménové jméno je unikátní adresa na internetu, která se zadává přímo do vyhledávání v internetovém prohlížeči. Doména se skládá z několik částí. Každá doména začíná tímto: www.

V tomto případě se snažíte zakoupit doménu za co nejnižší možnou částku a následně jí prodat za co nejvyšší částku. U této brigády se tedy znovu nedá odhadnut měsíční mzda, jelikož se vše odvíjí od správné koupi a správného prodeje.

Voiceover

Pokud máte příjemný či zajímavý hlas, je toto skvělá šance pro vás. Je strašně moc filmů nebo seriálů, který se chtějí namluvit do českého jazyka. Také lidé potřebují někoho, kdo jim bude mluvit do videa, převypráví nějakou knížku či nějaký text. Pro tuto brigádu potřebujete velmi kvalitní mikrofon, aby vaše nahrávka byla čistá a bez jakéhokoliv problému, nestačí mikrofon, co máte na telefonu, jelikož ten zvuk hlasu zkresluje.

Zmínka o měsíčně mzdě není nikde uvedena, bude se to spíše odvíjet od toho, kolik toho namluvíte, jak náročný a dlouhý text bude. Ale pokud máte nějaký zvláštní a speciální hlas, mohlo by to být pro vás finančně velmi zajímavé.

Správa sociálních sítí

Většina velkých i malých společností má v této době zaležené sociální sítě pro svoji firmu. Přece jen je doba technologii. Mnohé firmy nemají zaměstnance, který by se jim o tyto sociální sítě staraly. Proto pokud se vyznáte v sociálních sítích, v propagaci na nich, v tom jak oslovit příspěvkem co nejvíce lidí je to práce pro vás. Úkolem správce sociálních sítí je především aktivita na nich, pravidelné vydávání příspěvků, příběhů, videí, komentování a lajkování jiných příspěvků a podobně.

Musíte také zvládat úpravu fotografií, mít kreativitu po vymýšlení popisků k příspěvkům a hlavně ovládat gramatiku, žádná větší firma si nemůže dovolit gramatické chyby.

Také by vašim úkolem mohla být propagace výrobků, odpovídání na zprávy od zákazníků, vyřizování objednávek prostřednictvím sociálních sítí.

Měsíční mzda se pohybuje okolo 40 000 Kč. Zaleží na tom, zda přidáváte pouze příspěvky nebo se staráte i o klientelu a propagaci.

Korektor textu

K této brigádě je potřeba ovládat perfektně gramatiku. Vaší úkolem bude totiž, přečíst si daný text a opravit v něm gramatické chyby, skladbu vět, přidat nebo odebrat čárku, přidat spojku a tak dále. Lidé korektory textu potřebují na články, které chtějí přidávat na svůj web nebo v případě, že se rozhodly vydat knihu.

Měsíční mzda se pohybuje okolo 20 000 Kč až 40 000 Kč. Záleží na délce textů, které kontrolujete, samozřejmě vyšší částka je, zde kontrolujete celou knihu.

Osobní trenér

Pokud je fitness život vaším koníčkem a vášní, můžete své rady šířit dál mezi lidi a pomáhat. Určitě není na škodu udělat si nějaký kurz na zdravý životní styl, aby vaši klienti viděli, že víte co je pro tělo správné a co ne. Jako osobní trenér můžete sestavovat jídelníčky přesně na mír, cvičební plán přesně na míru a hlavně motivovat klienty a sdílet s nimi radost z jejich progresů, kterých díky vám dosáhnou.

Průměrná měsíční mzda je okolo 30 000 Kč. Samozřejmě to závisí na počtu klientů, které budete mít.

Investování na burze

Tady v tom případě je zapotřebí si nejprve vše pořádně prostudovat. Investování je prostřednictvím mobilní aplikace nebo webového prohlížeče. Investuje se do cenných papírů, například do akcií.  Je nutné mít počáteční základní kapitál pro investici.

Průměrná měsíční mzda určitě nejde určit. Investice je na nějakou dobu, většinou několik let, ale pokud investici provedete dobře, může vám to přinést velmi dobré finanční prostředky.

Sázení na sport

Některým z vás může sázení na sport přijít jenom o štěstí – buď tým vyhraje, nebo ne – nedá se to ovlivnit. Ale je to pomalu stejné jako když investujete do akcií. Pokud zkoumáte výsledky a zdatnost nějakého sportovce či týmu, můžete odhadnout, zda další zápas vyhraje či nikoliv, v souvislosti jak dobrý je jeho soupeř. Všechno závisí jen na pozorování a dobrém odhaduju. Samozřejmě, když budete sázet jen tak náhodně, je pravděpodobnost, že nic nevyhrajete.

Tady se váš výdělek odvíjí od toho, kolik peněz vsadíte a jaký je zrovna na daného sportovce nebo tým kurz. Od toho se pak odvíjí vaše výsledy. Avšak u tady té brigády se musíte umět ovládat, abyste tomu nepropadli a nestal se z toho hazard.

Prodej kosmetiky či jiného druhu zboží

Pokud máte dost kamarádek, známých tak vám toto půjde hladce. Vaším úkolem bude v podstatě předat kamarádce katalog s výrobky, které společnost prodává. Kamarádka si vybere, co by si chtěla koupit a vy jí to objednáte. Čím více zboží budete mít, tím vyšší slevu získáte. A tím pádem vyberete třeba dohromady od 3 kamarádek, co si zboží objednali 3 000 Kč, ale dostanete slevu a společnosti zaplatíte jen 2 000 Kč. Tím pádem ta 1 000 Kč je vaše. Společností je na trhu strašně moc, takže si i můžete vybrat jaký sortiment byste chtěla takto nabízet.

Shánění klientů

Když prodáváte třeba tu kosmetiku, tak si hledáte někoho, kdo by si od vás něco koupil. Když někoho najdete, tak rovnou prodáváte zboží. Některé firmy avšak potřebují jen ty klienty sehnat, zboží jim poté prodávají sami. Většinou se shání klienti na pojištění, na plyn, na energii a na takovéto nezbytné věci.

Mzda se odvíjí do toho, kolik klientů seženete. Většinou dostáváte nějaké procento za sehnaného klienta. Avšak pokud klient zboží nakoupí, když si to poté rozmyslí, většinou nic nezískáte za něj.

Stříhač videí

Pokud umíte stříhat videa, určitě můžete tuto brigádu zkusit. Videa jsou potřebná pomalu všude, na Facebooku jich je mnoho, na YouTube, různá reklamní videa. Stříhání jednoho videa zabere dost času a námahy, ale pokud vás to baví, stojí to za to.

Průměrná měsíční mzda je okolo 20 000 Kč. Ale pokud pojedete sami za sebe, budete si shánět klienty, můžete vydělat větší částku. Pokud si myslíte, že podnikat sami na sebe vás bude stát šílené peníze, určitě se podívejte na tento článek, kde máte tipy jak v podnikání ušetřit.

Pokud chcete začít podnikat, je nutné mít nějaký počáteční kapitál, jak se k němu dostat můžete zjistit zde. Máte zde různé tipy, jak si nějaké peníze vydělat. Mít základní kapitál pro podnikání je velmi důležité bez toho se bohužel neobejdete.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *