jak-usetrit-nakupem-repasovaneho-telefonu

Jak ušetřit nákupem repasovaného telefonu?

Pokud jste se ještě nesetkali s pojmem repasovaný, pak věřte, že je na čase se s ním blíže seznámit. Obzvlášť pokud se v nejbližší době chystáte pořídit nový mobilní telefon byste měli při čtení tohoto článku zbystřit. Repasované telefony jsou totiž čím dál tím populárnější způsob, jak se dostat k vámi vybranému mobilu za co nejvýhodnější cenu. V následujícím článku vám dáme informace o tom, jak ušetřit nákupem repasovaného telefonu klidně i tisíce korun!

Co jsou to repasované telefony?

Mobilní telefony, které jsou prodejce označeny jako repasované jsou zjednodušeně použité přístroje, které se vracejí do oběhu. Ovšem nechápejte to tak, že někdo dlouhou dobu telefon užíval a když ho přestal bavit, tak ho vrátil prodejci. Zde je mnohem složitější proces, který musí splňovat nejednu přísnou podmínku.

 • Funkčnost – Každý takový telefon, který se dá do prodeje musí projít důkladným procesem kontroly a oprav. Nejprve se odborně zjistí, zda je přístroj funkční a v dobré stavu. Pokud se zjistí, že některá součástka pracuje špatně nebo vůbec, pak je odborně vyměněná za nový kus. Ať už jde o displej, kameru nebo napájecí konektor. Vše musí být ve stoprocentní stavu. Jedinou výjimkou je baterie, která se nemění, pokud je její zdraví na více než 85 procentech.
 • Záruka – Kvalitní a ověření prodejci by měli nabízet s jejich zbožím záruku. Na repasované modely se nevztahuje standardní dvouletá a její délka je prakticky jen na jejich dobré vůli. Zpravidla se však setkáváme alespoň s jedním rokem záruky, kdy prodejce garantuje výměnu či opravu při zjištění problému.
 • Aktuální software – Pokud je to jenom trochu možné, pak by se k vám měl dostat produkt s aktuální verzí software a měl by mít nainstalovány všechny potřebné aktualizace.
 • Téměř dokonalý vzhled – I když se jedná již o používané mobily, u výsledného prodeje by měly vypadat téměř k nerozeznání od nového kusu. To se týká i vnitřku, který by měl být vyčištěn od všechny nečistot. Je-li u prodávaného přístroje nějaká vada na kráse, pak by to mělo být řádně označeno v popisu produktu.

Jaké jsou výhody?

Možná vás to překvapí, ale nižší cena není jedinou výhodou při koupi repasovaného telefonu. Výhod najdete mnohem více, a dokonce jejich nákupem pomáháte i naší planetě.

 • Nízká cena – Samozřejmě, jeden z hlavních důvodů, ale rozhodně ne jediný. Repasované telefony lze častokrát pořídit i za polovinu jeho původní ceny, což rozhodně není zanedbatelné.
 • Kvalita srovnatelná s novým kusem – Díky přísných podmínek a odbornému dohledu dostanete mobil ve srovnatelné kvalitě nového kousku.
 • Větší výběr – Může se to zdát jako zavádějící informace, ale opravdu je to tak. Jelikož mezi repasovanými telefony se můžete setkat i s modely, které se již oficiálně neprodávají.
 • Záruka – Na rozdíl od bazarových telefonů, zde velmi často získáte záruku, které vám poskytuje nějakou tu jistotu, že vše bude v pořádku.
 • Chráníte životní prostředí – Nákupem takového telefonu zabráníte tomu, aby skončil na skládce. Vzniká tak méně elektroodpadu a příroda vám je za to rozhodně vděčná.

Jaké jsou nevýhody?

Samozřejmě jako u všeho i repasované telefony mají své nevýhody. Nic není jen pozitivní a tady tomu není jinak. Mezi ty hlavní se řadí:

 • Nižší záruka – Na rozdíl od nového kusu vám není poskytnuta standardní dvouletá záruka a její délka je jen na prodejci. Obvykle to však bývá jeden rok.
 • Nedostupnost – Nové telefony se prodávají po stovkách a narazíte na ně v každém obchodě. To se ovšem o repasovaných říci nedá. Pokud hledáte přímo jeden model, je možné, že ho v nabídce nenajdete.
 • Baterie – Jak jsme již zmínili, baterii není v každém případě nutno měnit. Pokud je její zdraví na více než 85 procentech a nevykazuje žádné problémy, pak ve vašem přístroji bude ta původní.

Jak ušetřit nákupem repasovaného telefonu – závěr

Chcete-li za nákup mobilního telefonu ušetřit, pak právě nákup repasovaného kusu je pro vás jednou z nejlepších možností. Dostanete výborně fungující přístroj se zárukou za zlomek toho, co byste nechali u obchodníka při koupi nového. Jak sami vidíte, výhody nákupu repasovaného telefonu značně převyšují jeho nevýhody.

Pokud byste si i po přečtení našeho článku chtěli koupit raději nový telefon, doporučujeme vám při hledání nového telefonu využít srovnávače cen, případně slevové kupóny a kódy. Spoustu peněz vám pomohou ušetřit také naše rady jak ušetřit při nákupu na internetu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *