jak-umyt-ruce-od-orechu

Jak umýt ruce od ořechů? Nevěřte tomu, že to nejde

Ořechy, zejména ty, které jsou ještě obklopeny zelenou slupkou, mohou způsobit neplechu. Pokud se totiž chcete dostat k jejich jadérkům, můžete si nepříjemně ušpinit ruce, a třeba i oblečení. Myslíte si, že tyto skvrny se nedají odstranit? Jste na omylu! Ve skutečnosti existuje hned několik způsobů, jak umýt ruce od ořechů. Nemusíte čekat několik dní, účinky následujících metod jsou velmi rychlé. Navíc přidáváme pár rad ohledně praní oblečení, které mohlo být též znečištěno.

Jak umýt ruce od ořechů citronovou šťávou?

Možná už jste slyšeli o triku, který vyčistí plastová prkénka na krájení poté, co je znečistíte těmi nejhoršími přírodními barvivy (například červená řepa). Stačí je potřít citronem. Citron je úžasný při ekologickém čištění domácnosti, navíc funguje též jako neutralizátor zápachu. Pokud si znečistíte ruce od ořechů, postačí, když si na ně nalijete trochu citronové šťávy a pak několik minut třete. Kyselina citronová, která je v nich obsažená, skvrny odstraní. Poté si umyjte ruce teplou vodou a mýdlem.

  • Pokud nemáte doma čerstvý citron, můžete si do misky napustit teplou vodu a přidat dvě lžičky kyseliny citronové. V tom si máčejte ruce několik minut a třete, abyste odstranili skvrny.

Funguje i jedlá soda a zubní pasta?

Jedlou sodu považujeme za téměř univerzálního pomocníka v domácnosti. Pokud chcete ušetřit za nákup čisticích prostředků, rozhodně byste doma měli mít velké balení jedlé sody. Tento levný prostředek vám pomůže vyčistit stříbro, troubu, ale třeba i koupelnu. Chcete-li se pomocí sody zbavit skvrn od ořechů, pak ji smíchejte s trochou zubní pasty a s pomocí starého zubního kartáčku drhněte skvrnu krouživými pohyby. Uvidíte, že se skvrna začne rozptylovat.

Jak umýt ruce od ořechů jedlou sodou a prostředkem na nádobí?

Tentokráte smícháme jedlou sodu se saponátem na nádobí. Poměr by měl být 60 ml prostředku na nádobí a 1 lžíce jedlé sody. Pořádně promíchejte, dokud nevznine pastu. Tu si naneste na ruce a krouživými pohyby jemně odstraňujte skvrnu. Důkladně omyjte pod vlažnou vodou.

Přemýšleli jste o stolním oleji?

Nezáleží na tom, jestli máte doma olej slunečnicový, řepkový či olivový – vhodné jsou všechny typy. Tato metoda může být vhodnější pro citlivější pokožku, nicméně je pravděpodobné, že ji budete muset několikrát opakovat. Je to jednoduché: na skvrny naneste několik kapek oleje a několik minut třete krouživými pohyby. Poté opláchněte vodou a mýdlem. Pokud skvrna  nepustila, tak znovu opakujte.

Jak umýt ruce od ořechů citronem a solí?

Pokud nezabrala pouze citronová šťáva, můžete postup vylepšit. Do každé ruky si vezměte asi lžíci soli a teprve poté namočte do citronové šťávy. Třete sůl tak dlouho, až se rozpustí. Tento postup sice může být účinný, ale budete potřebovat dva citrony, abyste měli dostatek šťávy na obě ruce.

Je bílý ocet způsobem, jak umýt ruce od ořechů?

Použít můžete i bílý ocet, který funguje jako bělidlo. Nalijte jej do skleněné nádoby a pak do něj ponořte ruce znečištěné ořechy. Několik minut třete v místech, kde jsou skvrny. Ty by měly pustit. Poté ještě ruce omyjte mýdlem a vodou. Po osušení doporučujeme použít hydratační krém na ruce.

Jak umýt nehty špinavé od ořechů?

Šťáva od ořechů se může dostat i za vaše nehty. Toto čištění bude vyžadovat kartáček na nehty. Pokud nemáte žádný speciální, poslouží i zubní kartáček (takový, který už nebudete používat na čištění zubů, ale nepoužívejte ani starý zubní kartáček, kterým čistíte předměty ve své domácnosti – mohou na nich být nebezpečné chemikálie nebo prostředky, které podráždí vaši pokožku).

  1. Ruce si pořádně omyjte vodou a mýdlem.
  2. Do misky vymačkejte šťávu z jednoho citronu.
  3. Namočte do ní kartáček a jím pak drhněte nehty ze všech stran.
  4. Stejně dobře poslouží též ocet.
  5. Omyjte si ruce vodou a mýdlem.

A co čištění oblečení?

Vyprat oblečení, které bylo od ořechů znečištěné, je opravdovou výzvou. Vždycky pomůže, když zakročíte co nejrychleji – ihned poté, co vznikne skvrna, namočte oblečení do vody a přidejte dvě až tři lžíce prostředku na mytí nádobí. Poté vetřete do skvrny asi 4 kapky octa. Poté na skvrnu přiložte složený papírový ubrousek a nechte takto asi 5 minut. Následně opláchněte vodou. pokud skvrna nepustila, zkuste postup opakovat. Pokud je potřísněná látka bílá, vyzkoušejte také bělidlo. Jakmile ořechová skvrna na oblečení zaschne, už se jí nezbavíte.

Braňte se před znečištěním!

Pokud víte, že budete pracovat s ořechy, můžete si promyslet způsoby, jak se ochránit před znečištěním. Navlečte si na ruce jednorázové rukavice a teprve poté pracujte s ořechy. Tímto způsobem nemusí dojít k znečištění vašich rukou (dejte si ale pozor na prasknutí rukavic). Sundejte je takovým způsobem, abyste je obrátili naruby, takže se vám jugon (barvivo z ořechů) nedostane do kontaktu s pokožkou.

Zdroj: Uwire.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *