jak-stahnout-video-z-facebooku

Jak stáhnout video z Facebooku – včetně stahování ze soukromých skupin

Pokud na Facebooku objevíte zajímavé video, budete si ho chtít uložit pro případ, že se na něj chcete podívat znovu – a třeba i bez připojení k internetu. Může jít o videa z vystoupení vašich dětí, jejich sportovní výkony nebo třeba jen videa, která vás zaujala. Se stažením videí obvykle žádný velký problém nebývá. Ten nastává v případě, že chcete uložit toto video ze soukromé skupiny. V takovém případě na to budete muset jít oklikou. Jak stáhnout video z Facebooku?

Víte, že videa podléhají autorským právům?

I když jsou videa vystavena na sociální síti, stále ještě někomu patří. Pokud je chcete stáhnout a následně sdílet, je dobré se předem ujistit o tom, že na to máte právo. Velmi dobrým řešením je spoléhat se na svůj vlastní rozum – kdybyste vy dali na internet video, líbilo by se vám, kdyby z něj měl například finanční přínos někdo jiný? Asi ne. Chovejte se eticky a v souladu s právními předpisy.

Jak stáhnout video z Facebooku podle Video Downloader for Facebook?

Jedná se o rozšíření pro webový prohlížeč, který si jednoduše nainstalujete do svého počítače a následně už budete moci stahovat videa prostřednictvím jediného tlačítka. Nevýhodou je, že tento nástroj je funkční pouze v prohlížeči Chrome. Stahování s tímto nástrojem je velice jednoduché a pohodlné, což je také důvod jeho obliby. Navíc je to zdarma, takže můžete ušetřit peníze, třeba na dovolenou. Zde jsou další oblíbená rozšíření:

 • Download FB Videos pro uživatele Chromu.
 • Video DownloadHelper pro Firefox.
 • Video Downloader pro Oparu HD.

Postup je pro všechna rozšíření obdobný:

 1. Stáhněte si rozšíření do počítače.
 2. Nainstalujte jej do svého prohlížeče (pokud s rozšířením nebudete spokojení, můžete jej smazat nebo mu zakázat činnost).
 3. Otevřete video, které chcete na Facebooku stáhnout. Zároveň spusťte rozlišení (vyberte ho z rychlého menu v liště a klikněte na něj).
 4. U videa se v pravém rohu objeví modré tlačítko DOWNLOAD. Kliknutím na něj video stáhnete.

Jak stáhnout video z Facebooku podle internetové služby Getfvid.com?

Použití internetové služby není nic složitého. Getfvid je jedna z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných, nicméně existují i jiné, jako například:

 • net
 • com

Následující popis se bude týkat první jmenované, tedy Getfvid.com. U ostatních internetových služeb je postup obdobný. Stahovat lze pouze videa, která jsou veřejně dostupná. Pokud je autor označil jako neveřejné video, bude třeba využít jiný postup. Jak postupovat krok za krokem?

 1. Na video si klepněte levým tlačítkem myši, čímž ho zvětšíte.
 2. Poté zkopírujte URL adresu (nachází se tam, kde obvykle píšete názvy webových prohlížečů, tedy například www.facebook.com). Jednoduše ho zkopírujete kliknutím do řádku. Tím se text označí celý a vy pak už jen zmáčknete klávesovou zkratku CTRL+C (případě na URL adresu ukažte myší, zmáčkněte pravé tlačítko a vyberte „Kopírovat“).
 3. Nyní si do vyhledávače napište Getfvid.com a zmáčkněte Enter. To vás nasměruje na stránky této internetové služby. Do příslušného políčka zkopírujte URL adresu (zmáčknutím zkratky CTRL+V či pravým tlačítkem a vybrat možnost „Vložit“).
 4. Klikněte na tlačítko „Download“. Dostanete různé možnosti stažení videa:
  1. v normální kvalitě
  2. v HD kvalitě
  3. zvukové stopy z videa
  4. QR kódu objektivem fotoaparátu smartphonu či tabletu (pokud chcete video stáhnout do jednoho z těchto zařízení).
  5. Video můžete odeslat do Dropboxu.
 5. Jakmile vyberete možnost stažení, otevře se vám stahované video – vpravo dole jsou tři tečky, na které klikněte a poté volíte možnost „Stáhnout“. Takto stáhnete video na pevný disk svého počítače.

Jak zjistím, jestli je video veřejné?

Pokud vám video nepůjde stáhnout, z velké většiny je důvodem to, že video nebylo nastavené jako veřejné. To můžete zjistit tak, že se podíváte na ikonku vedle času zveřejnění. Veřejná videa mají ikonku planety, na kterou když ukážete kurzorem myši, objeví se nápis „Veřejné“. Pokud video není veřejné, bude zde ikonka ozubeného kolečka a při najetí myši se objeví text „Vlastní“. Neveřejná videa můžete stáhnout prostřednictvím rozšíření do prohlížeče (postup jsme již popsali).

Jak stáhnout video z Facebooku, které je soukromé?

Může jít o video, které je zveřejněné v rámci facebookové skupiny. Použít můžete rozšíření do prohlížeče, které je k instalaci zdarma. Nebo můžete využít opět Getfvid.com (stránka https://www.getfvid.com/private-downloader) či jinou internetovou službu pro stahování videa z Facebooku. Postup se ale trochu liší, protože ze soukromých skupin není služba schopna identifikovat URL:

 1. Nejprve si spusťte video a zmáčkněte CTRL+U.
 2. Otevře se vám dlouhé psaní, které budete muset označit. Můžete to udělat tlačítkem myši, že označíte text od začátku až do konce nebo prostřednictvím klávesové zkratky CTRL+A.
 3. Poté stiskněte CTRL+C.
 4. Přejděte na stránku Getfvid.com a do políčka k identifikaci videa klikněte myší. Stiskněte klávesovou stránku CTRL+V. Tím se text zkopíruje.
 5. Pak už stiskněte „Stáhnout“.
 6. Vyberte formát videa a máte hotovo.

Jak stáhnout video z Facebooku do mobilu?

Postup se může lišit v závislosti na tom, jestli máte Android či iPhone. V každém případě máte k ruce obrovské množství aplikací. Můžete si vybrat, kterou chcete. Nyní podrobně popíšeme, jak postupovat podle operačního systému.

Mobil s Androidem:

 1. Stáhněte si vhodnou aplikaci (například Video Downloader for Facebook).
 2. Otevřete aplikaci a přihlaste se ke svému facebookovému účtu.
 3. Najděte video, které chcete stáhnout.
 4. Jednoduše stiskněte tlačítko „Download“.

Mobil iPhone:

 1. Nainstalujte si aplikaci Documents by Readle.
 2. Vyberte video, které chcete stáhnout. Zkopírujte jeho URL adresu kliknutím na tlačítko sdílení.
 3. Otevřete prohlížeč v aplikaci Documents by Readle a do adresního řádku napište bitdownloader.com.
 4. Do pole na stránce vložte odkaz na video a klikněte na „Download“.
 5. Vyberte požadovanou kvalitu videa a spusťte stahování.

Zdroj: BusinessInsider.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *